11º FESTIVAL INTERNACIONAL DE CINE INVISIBLE "FILM SOZIALAK" de Bilbao 2019

2019KO BILBOKO "FILM SOZIALAK" ZINEMA IKUSEZINAREN NAZIOARTEKO 11. JAIALDIAREN IRUDIA

Aurtengo Jaialdiaren irudi ofiziala “Sleepless / Repeat until death” filmaren fotograma da, Jorik Dozy-ek eta Sil Van der Woerd-ek zuzenduta.

Mongolian Filmatuta, Mongoliako meatzari batek xamana ikustera darama gaixorik dagoen alaba, hiriko kutsadura handitik urrun. Etxe berri bat aurkitu du elur-oreinen hazleekin, eta mundu hori ere aldatzen ari dela ikasten du.

 

IMAGEN OFICIAL

11º FESTIVAL INTERNACIONAL DE CINE INVISIBLE

“FILM SOZIALAK” BILBAO 2019

La imagen oficial del 11º Festival Internacional de Cine Invisible “Film Sozialak” de Bilbao es fotograma de la obra "Sleepless / Repeat until death", dirigida por Jorik Dozy y Sil Van der Woerd. Filmada en Mongolia, se trata de una ficción que nos trae la historia de un minero mongol que lleva a su hija enferma de la ciudad fuertemente contaminada a ver al chamán. Tras encontrar una nueva casa con los criadores de renos, aprende que este mundo también está cambiando.

PALMARÉS 2019.jpg

2019KO SARIDUNAK

Datak: Azaroaren 4tik 8ra arte.

Tokia: Bizkaiko Abokatuen Elkargu Ohoretsua, Uribitarte Arranpalak, 3 Bilbon.

Ordutegia: 19:00etan.

Sarrera doan / Leku mugatuak.

Egitaraua ikusteko klikatu irudian.

PALMARÉS 2019

Fechas: Del 4 al 8 de noviembre.

Lugar: Colegio de Abogacía de Bizkaia, en Rampas de Uribitarte, 3 de Bilbao

Horario: 19:00h.

Entrada libre / Aforo limitado.

Descarga pinchando sobre la imagen.

INAUGURAZIOA

inauguración

 exposición "TODAS: EN BUSCA DE UN ESPACIO" ERAKUSKETA

INSTITUTUAK

INSTITUTOS

 

ZINEFORUM

CINEFORUM

prentsa

prensa

CONTENEDOR

de cine

koop sf34

PRENTSAURREKOA

IKUSEZINA EXPRESS

bukaera ekitaldia

RUEDA DE PRENSA

INVISIBLE

EXPRESS

GALA DE CLAUSURA

BESTE EGOITZAK

OTRAS SEDES

JAIALDIA ZABALTZEN

DIFUSIÓN DEL FESTIVAL

SARIDUNEN ZERRENDA

  • Euskaraz egindako obrarik onenaren saria: ‘Emarri’, Ander Iriarte (Euskal Herria)

  • Aipamen berezia: ‘Eta zu? Konturatuko zara?’, Alain Canales, Jon Narváez, Janire Pérez, Álvaro Robles (Euskal Herria)
     

  • Giza Eskubideen saria: ‘In your eyes’, Barak Heyman (Israel, Etiopia, Ukraina)

  • Aipamen berezia: ‘Armonías para después de la guerra’, Pablo Tosco, Migue Roth (Espaina, Siria, Argentina)
     

  • Genero Berdintasun saria: ‘Comando VDG’, Mercedes M. del Rio, Ana Rosa Diego (Espainia)

  • Aipamen berezia: ‘Cuerpos de batalla’, Paula Bugni (Argentina)
     

  • Emakume batek egindako obrarik onenaren saria: ‘The cut’, María Andrés, Ernest J. Sorrentino (Espainia, Kenia)

  • Aipamen berezia: ‘Terra’, Iuliia Kushnarenko (Rusia)
     

  • Garapen Iraunkorraren saria: ‘Wantoks: Dance of resilience in Melanesia’, Iara Lee (Salomon Irlak, Bulgaria, Estatu Batuak)

  • Aipamen berezia: ‘Los hilos del tablero’, Jose Gaya (Venezuela, Espainia)

 

  • Kulturartekotasunaren saria: ‘Indus Blues’, Jawad Sharif (Pakistan)

  • Aipamen berezia: ‘Colis Suspect’, Sofía Catalá eta Rosa Pérez (Estatu Batuak, Alemania, Belgika, Frantzia, Grezia, Italia, Maroko)

 

  • Invisible Express saria: ‘Ice ice... maybe’, Itziar Mendia, Unai Landeta, Lander Múgica (Euskal Herria)

  • Invisible Express Publikoaren saria: ‘Sin plan B’, Ane Cenecorta Godoy, Ane Martínez Juez, Irene Orol Álvarez, Olatz Peña Vega, Ane Zugaza Goienetxea (Euskal Herria)

 

  • Zinema Ikusezina Publikoaren saria: ‘Tigernut: la patria de las mujeres íntegras’, Andoni Monforte (España)
     

  • Balio-Heziketa saria: ‘Skin’, Guy Nattiv (Estados Unidos)

  • Zinema Ikusezina ‘Film Sozialak’ saria: ‘En busca de un espacio’, Marilyn Solaya (Cuba)

PALMARÉS

  • Premio a la mejor obra realizada en euskera: ‘Emarri’, Ander Iriarte (Euskal Herria)

  • Mención especial: ‘Eta zu? Konturatuko zara?’, Alain Canales, Jon Narváez, Janire Pérez, Álvaro Robles (Euskal Herria)
     

  • Premio Derechos Humanos: ‘In your eyes’, Barak Heyman (Israel, Etiopía, Ucrania)

  • Mención especial: ‘Armonías para después de la guerra’, Pablo Tosco, Migue Roth (España, Siria, Argentina)
     

  • Premio Equidad de Género: ‘Comando VDG’, Mercedes M. del Rio, Ana Rosa Diego (España)

  • Mención especial: ‘Cuerpos de batalla’, Paula Bugni (Argentina)
     

  • Premio a la mejor obra realizada por mujeres: ‘The cut’, María Andrés, Ernest J. Sorrentino (España, Kenia)

  • Mención especial: ‘Terra’, Iuliia Kushnarenko (Rusia)
     

  • Premio Desarrollo Sostenible: ‘Wantoks: Dance of resilience in Melanesia’, Iara Lee (Islas Salomón, Bulgaria, Estados Unidos)

  • Mención especial: ‘Los hilos del tablero’, Jose Gaya (Venezuela, España)
     

  • Premio Interculturalidad: ‘Indus Blues’, Jawad Sharif (Pakistán)

  • Mención especial: ‘Colis Suspect’, Sofía Catalá y Rosa Pérez (Estados Unidos, Alemania, Bélgica, Francia, Grecia, Italia, Marruecos)
     

  • Premio Invisible Express: ‘Ice ice... maybe’, Itziar Mendia, Unai Landeta, Lander Múgica (Euskadi)
     

  • Premio del Público Invisible Express: ‘Sin plan B’, Ane Cenecorta Godoy, Ane Martínez Juez, Irene Orol Álvarez, Olatz Peña Vega, Ane Zugaza Goienetxea (Euskadi)
     

  • Premio del Público Cine Invisible: ‘Tigernut: la patria de las mujeres íntegras’, Andoni Monforte (España)
     

  • Premio Educación en Valores: ‘Skin’, Guy Nattiv (Estados Unidos)
     

  • Premio Cine Invisible ‘Film Sozialak’: ‘En busca de un espacio’, Marilyn Solaya (Cuba)

Jaialdiaren Promozionala (EUSK)
Promocional del Festival (CAST)
Festival's Promotional (ENG)
 

7. INVISIBLE EXPRESS 2019

IKUSEZINA EXPRESS SARIA - PREMIO INVISIBLE EXPRESS

TITULUA: Ice, ice, maybe...

TALDEA: Puba

ZUZENDARIAK:

Itziar Mendia García

Lander Múgica Franco

Unai Landeta Morás

IKUSEZINA EXPRESS IKUSENTZULEEN SARIA
PREMIO DEL PÚBLICO INVISIBLE EXPRESS

TITULUA: Sin plan B

TALDEA: Bostak​

ZUZENDARIAK:

Ane Cenecorta Godoy

Ane Martínez Juez

Irene Oriol Álvarez

Olatz Peña Vega

Ane Zugaza Goienetxea

Envianos tu mail y así podremos informarte brevemente sobre todas las noticias que puedan ser relevantes para ti sobre nuestros proyectos y actividades.

Contacto

Oficina - Edificio INNOBAK

Beurko Viejo, 3 - Pabellón 38- Ofi. 12 KCD

CP 48902 - Barakaldo - Bizkaia 

Teléfono - 94 602 46 68

Fax - 94 602 46 68

E-mail - info@kcd-ongd.org

 

Delegación - C/ Artasamina Nº5, 4ºA

CP 48007 - Bilbao - Bizkaia

© Kultura Communication y Desarrollo KCD - ONGD